Gdzie mogę używać oczyszczacza Eos Air?

Oczyszczacz EosAir pozwala na utrzymanie atmosfery ochronnej przez większość czasu w trakcie codziennego funkcjonowania. Nie jesteśmy ograniczeni miejscem montażu oczyszczacza, możemy z niego korzystać w biurach, pubach, restauracjach, samochodzie i komunikacji miejskiej. W drodze do pracy, w trakcie pracy i w trakcie wypoczynku. Urządzenie może mieć zmniejszoną skuteczność tylko poza budynkami w miejscach o intensywnym ruchu powietrza.

Czym oczyszczacz Eos Air różni się od innych oczyszczaczy powietrza?

Większość oczyszczaczy powietrza wiąże nas z miejscem w którym są zamontowane. Zwykle kupując oczyszczacz oddychamy czystym powietrzem przez 30-50% czasu każdego dnia, dzięki Eos Air wskaźnik ten może się zwiększyć do 90%. Dzięki opisanemu poniżej systemowi oczyszczania urządzenie jest w stanie zapewnić jakość filtracji nie gorszą niż markowe urządzenia stacjonarne.

Czy są inne niż Eos Air osobiste urządzenia oczyszczające powietrze?

Eos Air jest jedynym obecnie dostępnym urządzeniem tego typu na Polskim rynku. Według naszej wiedzy nie istnieje urządzenie o takiej jakości filtracji, niskiej wadze, wymiarach i czasie pracy pozwalające na ciągłe dbanie o jakość powietrza. Większość urządzeń przenośnych jest jedynie jonizatorami pierwszej generacji zapewniającymi kilkukrotnie niższą jakość oczyszczania niż profesjonalne urządzenia wyposażone w zestawy filtrów.

Jak Eos Air oczyszcza powietrze?

Urządzenie Eos Air posiada 3 tryby pracy pozwalające na dostosowanie jego działania do aktualnych potrzeb:

  • Pierwszy tryb - jonizator 2 generacji nie produkujący toksycznego ozonu (poziom ozonu poniżej 0,005ppm, niewyczuwalny przez człowieka i kilkaset razy niższy niż obecne normy). Pozwala na bezgłośną pracę przez ponad 24 godziny zapewniając usuwanie zanieczyszczeń przy niewielkich przekroczeniach oraz niszczenie bakterii wirusów i zarodników grzybów w promieniu 30cm od głowicy oczyszczającej.
  • Drugi tryb - jonizator + wymuszony obieg powietrza filtrowanego przez zespół filtrów. Tryb przeznaczony do użytku w silniej zanieczyszczonych miejscach gdzie ruch powietrza jest mało intensywny. Poza cechami pierwszego trybu urządzenie nadmuchuje powietrze oczyszczone przez filtr wstępny, HEPA H12 oraz 2 filtry węglowe, tworząc po kilkudziesięciu sekundach strefę ochronną wokoło twarzy wypełnioną powietrzem oczyszczonym z pyłów, bakterii, wirusów, zarodników pleśni, grzybów, pyłków, roztoczy i alergenów (99,5% skuteczności HEPA dla 0,3 mikrona, dla pyłów większych i MNIEJSZYCH skuteczność jest większa i zbliża się do 100%), substancji lotnych, formaldechydów, nieprzyjemnych zapachów i innych toksycznych substancji gazowych (podwójny filtr węglowy).
  • Trzeci tryb - zawiera wszystkie cechy trybu drugiego zwiększając intensywność nadmuchu powietrza w celu zapewnienia silniejszej ochrony.

Czy urządzenie Eos Air jest wygodne?

Urządzenie zostało zaprojektowane tak aby umożliwiało komfortowe użytkowanie na codzień. Jego waga to 230 gram, a dzięki baterii o pojemności 2600 mAh czas pracy bez ładowania to ponad 24 godziny w trybie pasywnym (jonizator) i do 13 godzin w trybach aktywnych (jonizator + filtr HEPA). W trybie pasywnym nie emituje żadnego dźwięku. W trybach aktywnych dźwięk jest zbliżony do tego wydawanego przez wentylatory komputerowe. W trakcie użytkowania w biurach, samochodzie czy komunikacji miejskiej odgłos wiatraczka znika wśród innych odgłosów. Ładowanie możliwe jest z dowolnego portu micro USB lub dołączonej ładowarki.

Ile kosztują filtry do Eos Air i jak często się je wymienia?

Filtry zostały dobrane tak aby zapewnić wysoką jakość oczyszczania przy minimalnej cenie. Należy je wymieniać do 2-4 miesiące w zależności od jakości powietrza i intensywności użytkowania. W opakowaniu z urządzeniem znajdują się 3 filtry na pierwsze 6-12 miesięcy. Średni koszt utrzymania urządzenia nie powinien przekroczyć 10zł miesięcznie.

Przed czym chroni i dla kogo jest urządzenie Eos Air?

Urządzenie przeznaczone jest dla wszystkich którzy chcą na codzień oddychać zdrowym i nieskażonym powietrzem.

  • Osób mieszkających w miastach narażonych na złą jakość powietrza. Smogiem oddychamy nie tylko w domu ale też w miejscach pracy, pubach, restauracjach, komunikacji miejskiej, samochodach.
  • Osób spędzających dużo czasu za kierownicą (narażonych na wszechobecne spaliny oraz nieprzyjemne zapachy dostające się do samochodu. Jony ujemne powodują dodatkowo zmniejszenie senności za kierownicą.
  • Osób pracujących w biurach. Biura same w sobie są miejscem gdzie do powietrza dostają się toksyczne substancje, np. toner wykorzystywany w drukarkach laserowych posiada właściwości rakotwórcze, czy elektrosmog. Dodatkowo w przestrzeni biurowej gdzie przemieszcza się duża ilość osób często pojawiają się nieprzyjemne zapachy i bakterie.
  • Alergików którzy mogą wreszcie czuć się komfortowo w wielu miejscach gdzie wcześniej nie byli w stanie zadbać o brak alergenów w powietrzu.
  • Osób wrażliwych na intensywne zapachy, filtry węglowe pozwalają zmniejszyć ich intensywność dzięki czemu mogą czuć się komfortowo w miejscach gdzie wcześniej nie było to możliwe.
  • Osób podatnych na infekcję oraz przebywających w środowisku gdzie o takie infekcje łatwo - prawdopodobieństwo zarażenia od pacjenta jest wielokrotnie niższe ze względu na działanie filtra HEPA oraz jonizatora.

Kto jest producentem Eos Air?

Producentem oczyszczacza Eos Air jest koreański koncern Waco Corp. - jedna z największych firm w Korei Południowej. Zarówno samo urządzenie jak i filtry są produkowane w Korei, która jest jednym z liderów w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie urządzeń. Dzięki temu możemy Państwu zapewnić bardzo wysoką jakość.

Jaki jest czas pracy na baterii oczyszczacza Eos Air?

Czas pracy na baterii to co najmniej 24 godziny w z włączonym jonizatorem (tryb 1) lub do 13 godzin w trybach z aktywnymi filtrami HEPA i jonizatorem.