Tkaniny ekranujące

ADR®TEX jest tkaniną ekranującą pole elektromagnetyczne, która nie wymaga uziemienia. Wykorzystuje ona technologię ADR®Technology, w której absorpcję dielektryczną kompozytu można dopasować do żądanego zakresu częstotliwości ekranowania. Technologia ADR Technology zapewnia ochronę przed promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez sztuczne źródła promieniowania takie jak telefony komórkowe, nadajniki telefonii (także 5G), radary, TV cyfrowa oraz instalacje elektryczne i elektroniczne.

ADR TEX to tkanina ekranująca wykonana z najwyższą precyzją - jest cięta laserowo w taki sposób aby była ona cięta i nadtapiana delikatnie i bezdotykowo. Gwrantuje to zachowanie wysokich właściwości ekranujących. Stosowanie tkaniny ekranującej ADR zapewnia skuteczną ochronę przed polem elektromagnetycznym.

Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie

Urządzenia wytwarzające sztuczne pole elektromagnetyczne mogą wpływać w sposób niekorzystny na równowagę biologiczną ludzkiego organizmu. Wpływ na to ma sztuczne pola elektrycznego. Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie ludzi nie został dokładnie zbadany. Pomiar pola elektromagnetycznego jest możliwy przy wykorzystaniu specjalistyczny urządzeń pomiarowych (na przykład miernik TriField TF2). Mimo że brak badań, które określałyby jednocznacznie jaki wpływ na organizm ma pole elektromagnetyczne to poszczególne państwa wprowadziły regulacje dotyczące limitów natężenia pola elektromagnetycznego jakim może być poddany człowiek. Takie przepisy wprowadziły zarówno państwa europejskie (między innymi regulacje na poziomie Unii Europejskiej), ale także Stany Zjednoczone czy Rosja. Świadczy to o tym, że należy unikać długotrwałego poddawania się polu elektromagnetycznemu o wysokich stężeniach.

Farby ekranujące

Ekran NoEM w postaci farby pochłania przez absorpcję nawet 99% szkodliwego promieniowania w zakresie niskich częstotliwości. Farba elektrostatyczna NoEM Electro Protector utrzyma ściany w czystości i zapobiegnie przyciąganiu brudu i kurzu. Jest to wysokiej klasy farba ekranująca zapewniająca ochronę przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym.

W przeciwieństwie do innych produktów tego rodzaju NoEM Electro Protector nie zakłóca działania sieci komórkowej i sieci Wi-Fi.

Farba NoEM

  • ekran pola elektrycznego
  • farba biała
  • powłoka antyelektrostatyczna
  • podkład gruntujący

Farba ekranująca NoEM Electro Protector sprawdzi się także jako podkład gruntujący. Zapewni komfort i wygodę w nakładaniu. Nadaje się także jako podkład pod farby dekoracyjne.